TELEFON

E-MAİL

info@vitalehastanesi.com
Randevu Al
Tahlil Sonuçları

ANTALYA Hem tarihi dokusu,
hem de doğal güzellikleri
bakımından ülkemizin
en gözde yerlerinden birisidir

ANTALYA

İklimi, denizi, kumsalları, torosların eteğindeki ormanları, yaylası ve ulaşım kolaylığı açısından Alternatif Turizme en uygun bölgedir.

Bu doğrultuda, ilimiz, kış turizmi, spor turizmi, kongre ve fuar turizmi gibi alternatif turizm türlerinde olduğu gibi, sağlık

turizminde de oldukça önemli bir yere sahiptir.

Antalya'da Gezilecek Yerler

Ülkemizin ve dünyanın en çok ziyaret edilen turistik noktalarından biri olan Antalya’da gezilecek pek çok farklı yer vardır. Antalya’da gezilecek yerler listesi oluşturmak istediğiniz zaman içerisine mutlaka eklemeniz gereken belli başlı yerleri unutmamak gerekir.

Antalya’nın görmeye değer bazı yerleri:

Hadrian Kapısı

Pamfilya Bölgesinin en güzel kapılarından biri olan Hadrianus kapısı döneminin önemli mimari öğeleri ile o dönem bu bölgede tüm medeniyetlerin izlerini taşıyor. Kaleiçi ve modern Antalya’yı birleştiren bir kapı.
hadriankapisi153848116915635187301566286677

Olimpos Antik Kenti

Tarihi dokusuyla dikkat çeken yerlerden birisi olan Olympos, antik çağlarda Likyalıların en önemli kentlerinden birisiydi. Daha sonra Roma hakimiyetine geçen bölge bir dönem ise Osmanlı hakimiyetinde kalmıştır. Bu bölge bugünlerde ise plajıyla ünlü bir yerdir.
20170222140550794-olympos-guney-kent-rihtim-duvari1578385935

Aşağı Düden Şelalesi

Aşağı Düden Şelalesi, Lara yakınlarında şehir merkezine 8 km. uzaklıkta. Düden Şelalessi’nin bu bölümü yaklaşık 40 metrelik falezlerden denize dökülüyor.
dy3uiojwoaapxtd1566287685

Yanartaş

Yanartaş, Olympos vadisinin yakınlarında yer alan bir yerdir. Bu bölge adını dağlık taraftaki kayalarda bulunan deliklerde yer alan alevlerden alır. Alevlerin hemen altında ise demirci rolüyle bilinen Yunan tanrısı Hephaestus’un tapınağı vardır.
antalya-cirali-yanartas-kemer-2

Olympos Teleferik - Tahtalı

Dünyanın en uzun ikinci, Avrupa’nın ise en uzun Teleferiği olan Olympos Teleferik, 2365 Metre yüksekliğinde size tüm sahil boyunca Antalya, Alanya, Kemer ve Kaş’a kadar gökyüzünden bakma fırsatı sunuyor.
olmypos-teleferik1531486552