vitale-bina

ÖZEL VİTALE HASTANESİ HAKKINDA

Özel Vitale Kadın Hastalıkları ve Doğum Hastanesi 26 Nisan 2010 yılında halkımıza daha üst kalitede sağlık hizmeti verebilmek amacıyla faaliyete geçmiştir. Türkiye’nin 8. kadın hastalıkları ve doğum hastanesi olma özelliğine sahip olan Vitale Kadın Hastalıkları Ve Doğum Hastanesi, sahip olduğu modern teknolojisi ve her alanda uzman doktor kadrosu ile bölge halkına eksiksiz sağlık hizmeti vermeyi hedeflemektedir.
Hastanemiz hedefleri doğrultusunda, yeni gelişen teknolojileri sürekli takip etmektedir. Hasta, hasta yakını ve çalışanlarının memnuniyeti ile her konuda ilk tercih edilen olmak için çalışmaktadır.
Özel Vitale Hastanesi, Batı Akdeniz Bölgesinde bulunmaktadır. Antalya Antalya Şehirlerarası Otobüs Terminali ve Antalya Özdilek Alışveriş Merkezi, hastanemize yürüyüş mesafesinde bulunmaktadır. Antalya Mimar Sinan Kongre Merkezi karşısında yer almaktadır.

Modern mimari ile birlikte ileri tıp teknolojisini birlikte götüren hastanemizde tam teşekküllü son teknoloji 3 ameliyathane bulunmaktadır. Lüks ve konfor konusunda son seviye de olan hasta odalarımız da hastalarımızın rahat etmesi için gereken her şey detaylı olarak düşünülmüştür. Türkiye Sağlık Bakanlığı tarafından hastanemize yapılan denetimler sonucunda birçok övgü almış olup uzman hekim kadromuz; alanında uzman, tanınan isimlerden oluşmaktadır.

Yine bünyemizde bulunan laboratuvarımız, radyoloji ünitemiz, erişkin ve yeni doğan yoğun bakım ünitelerimiz dünya standartlarında medikal donanıma sahiptir.
Hastanemiz sezaryen doğumdan ziyade anne adaylarını normal doğuma teşvik etmektedir.

BEBEK DOSTU HASTANE

“Bebek dostu hastane” ne demek?
Anne sütünün özendirilmesine ve annelere emzirme konusunda bilgi ve doğru alışkanlıkları kazandırılmasına yönelik Sağlık Bakanlığı’nın çalışmaları kapsamında, doğum hizmeti veren hastanelerde emzirmenin başarılı ve yerleşik bir uygulama haline gelmesini sağlamak üzere 1991 yılından itibaren UNICEF işbirliğinde “ Anne Sütünün Teşviki ve Bebek Dostu Hastaneler Programı” başlatıldı.
Belirlenen programa uygun olarak hizmet vermeye başlayan Bebek Dostu Hastaneler, anne sütü ve emzirme konusunda bilgi veren, doğum esnasından hemen sonra, bu konuda gerekli eğitimleri almış sağlık çalışanları aracılığıyla annelerin bebeklerini en iyi şekilde emzirmelerine yardımcı olmayı hedeflemektedirler. Bu sayede, bebek ile annenin duygusal yakınlaşması da en doğru şekilde gerçekleşmektedir.
Bebek Dostu Hastane sertifikasyonu kapsamında anne sütüne özendirilmesi, annelere emzirme konusunda bilgi ve doğru alışkanlıkların kazandırılmasına yönelik, hastanelerde emzirmenin başarılı ve yerleşik bir uygulama haline gelmesini sağlamak üzere Bebek Dostu Hastaneler Programı başlatılmıştır. Doğum hizmeti verilen hastanelerde gebelikten itibaren anne adaylarını anne sütü ve emzirme konusunda bilgilendiren, doğumdan hemen sonra annelerin bebeklerini emzirmesini sağlayan, bu konuda özel olarak eğitilmiş sağlık çalışanları tarafından, annelere bebeklerini nasıl emzirecekleri konusunda yardımcı olan hastaneler “Bebek Dostu Hastane” unvanı kazanmaktadır.
Hastanemiz, Sağlık Bakanlığı tarafından 2012 tarihinde, “Bebek Dostu Hastane” unvanı almaya uygun bulunmuştur. Özel Vitale Kadın Kastalıkları ve Doğum Hastanesi, “Bebek Dostu Hastane” ünvanlıyla hizmet vermeye devam etmektedir.
Bebeğiniz İçin Tek ve En İyi Besin “Anne Sütüdür.”
Dünya Sağlık Örgütü ve UNICEF, ilk altı ay bebeğe su dahil hiçbir ek gıda verilmemesini, sonrasında 24 ay ve ötesine kadar ek gıdalar ile birlikte emzirmeyi önermektedir. Anne sütü 0-6 aylık bebeklerde vazgeçilmezdir. 2 yaş ve üzerine kadar da emzirme büyük önem taşımaktadır. Bebekler 0-2 yaş grubunda enfeksiyonlara karşı çok açıktır. Anne sütü bebeklerde bağışıklığı artıran temel besindir. Emzirme, anneyi meme kanseri ve rahim kanseri gibi hastalıklardan korumaktadır.
NEDEN ANNE SÜTÜ ?
 • Her zaman steril ve bebeğe uygundur. Besin ögeleri bileşimi bebeğin tüm gereksinimlerini karşılar. Koruyucu etmenleri içerir. Prematüre doğum yapan annelerin sütlerinin bileşimi bu bebeklerin besin ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik olarak daha farklıdır.
 • Anne sütü hemen kullanıma hazırdır. Anne sütü bedavadır. Biberonla beslemekten daha kolaydır. Ayrıca hangi markanın daha iyi olduğuyla uğraşma derdi de yoktur. Emziren annenin ‘temiz su’ bulma endişesi olmaz. Mamadan daha kolay hazmedilir ve içeriği daha çok kana geçer.
 • Sindirime yardımcı aktif enzimler içerir. Anne sütü mekonyumun (bebeğin ilk kakası) daha kolay çıkarılmasına yardımcı olur.
 • Anne sütünde bulunan maddeler bebeği enfeksiyonlara kaşı korur. Enfeksiyonu önleyen bağışıklık ögeleri içerir. Anne sütü bebeği göz enfeksiyonları, solunum yolu ve gastrointestinal enfeksiyonların görülme oranını düşürür. Anne sütüyle beslenen bebeklerde idrar yolu enfeksiyonları daha az görülür.
 • Bazı kronik hastalıkların oluşma riskini azaltır.
 • Alerjiye karşı koruyucudur.
 • Anne için doğal bir sakinleştiricidir. Emzirme bebeğin ruhsal, bedensel ve zeka gelişimine yardımcı olur ve bebeğin sosyal ilişkilerinde güçlü bir erişkin aday olmasını sağlar.
 • Çene ve diş gelişiminde rolü vardır. Anne sütüyle beslenen bebeklerde diş çürükleri daha azdır.
 • Hormonlar ve büyüme etmenleri içerir.
 • Anne sütüyle beslenen bebekler daha iyi bir bilişsel ve sosyal gelişim gösterir.
 • Anne sütü alan bebeklerin ortalama I.Q. puanları daha yüksek bulunmuştur.
 • Emzirme göz, el koordinasyonunun oluşumuna yardımcı olur.
 • Anne sütünde ‘’genetik mühendisliği harikası maddeler’’ yoktur. Doğaldır!

Uzman Doktor Kadromuz

Uzman doktor kadromuzla sizlere hizmet vermeye hazırız.

Bizimle İletişime Geçiniz

Tüm hastalarımıza mümkün olan en iyi bakımı sağlamaktayız.

Bizimle İletişime Geçiniz

Tüm hastalarımıza mümkün olan en iyi bakımı sağlamaktayız.